Kalendarium

terminarz dnia 18.11.2023

Spektakl ARCADIA Teatru KTO z Krakowa

Miejsce: DK "Gama"
Kategoria: Kultura
Data: 2023-11-18
Godzina: 18.00
Przed nami absolutnie wyjątkowe wydarzenie!
Miasto Bieruń znalazło się na mapie niezwykłego projektu jakim jest Teatr Polska, który umożliwia dostęp do najlepszych spektakli teatralnych, a dla nas to ogromny zaszczyt, że możemy być jego częścią!
Tak więc… Wszystkich wielbicieli sztuki teatralnej zapraszamy 18 listopada o godz. 18.00 na spektakl pt. ‘’Arcadia’’ w wykonaniu Teatru KTO, który odbędzie się w Dom Kultury "Gama".
 
„Arcadia” to najnowszy spektakl Jerzego Zonia, jednego z czołowych twórców polskiego teatru alternatywnego, mającego swoje początki w latach 70. Przedstawienie odwołuje się do tradycji literackiej i historii polskiego teatru odpowiadając jednocześnie na ważne z perspektywy dzisiejszego odbiorcy pytania o sens ludzkiej kruchej egzystencji.
Przedstawienie inspirowane jest twórczością Tadeusza Różewicza, w szczególności jego poematem „Et in Arcadia Ego”, przywołującym charakterystyczny dla sztuki klasycznej topos Arkadii, krainy wiecznej szczęśliwości. Odwiecznie toczący się krąg życia i śmierci stanowi oś napędzającą dramaturgię spektaklu Zonia. Temat odchodzenia, szczególnie w kontekście bieżących wydarzeń, wojny za naszą granicą, jest szczególnie dotykający i poruszający. Spektakl "Arcadia" to przedstawienie z pogranicza teatru ruchu i tańca, gdzie głównym nośnikiem znaczeń jest ciało aktora i muzyka.
 
Bilety w cenie 30 zł /normalny/, 24 zł /senior/, 21 zł /rodzina 3+/ do nabycia w KT "Jutrzenka" / ul. Spiżowa 4/
oraz na biletyna.pl
do góry