Drodzy Państwo, oto nasi laureaci projektu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne. Spośród 15 projektów wybrano 7 inicjatyw, które dzięki poparciu mieszkańców otrzymały zielone światło do realizacji.😀😀😀

Będzie się kulturalnie działo w Bieruniu! Szaleństwo i energia! OgarnieMy młodych! Gratulujemy i czekamy na realizację projektów.

informacje o projektach

 

 

Od lutego Bieruński Ośrodek  Kultury realizuje projekt o nazwie „OgarnaMY Młodych”, który ma na celu zaangażowanie mieszkańców (szczególnie ludzi młodych) we współtworzenie kulturalnego życia miasta.  Osoby, które mają pomysły na działania kulturalne i chciałyby zrobić coś ciekawego dla bieruńskiego środowiska, będą mieć możliwość działania i realizowania swoich pomysłów. BOK otrzymał na to środki  w ramach grantu z Narodowego Centrum Kultury grantu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Pierwszy etap projektu „OgarniaMY Młodych”  to diagnoza stanu kultury w Bieruniu. Ma ona pokazać, w jakich działaniach kulturalnych realizowanych przez BOK, uczestniczą lub mogą uczestniczyć mieszkańcy oraz wskazać przyczyny absencji kulturalnej młodzieży w wieku 16-19 lat i młodych dorosłych w wieku 25-40. Diagnoza pozwoli też lepiej zrozumieć obojętność pewnych grup wiekowych na wydarzenia kulturalne organizowane w mieście.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem podsumowującym realizację pierwszej części projektu pn. „OgarniaMY młodych” Bieruńskiego Ośrodka Kultury. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w oparciu o dofinansowanie pozyskane z Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020 Narodowego Centrum Kultury.

diagnoza: /link/

diagnoza projektu

Festiwal pomysłów

W drugim etapie projektu mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły  na działania kulturalne, skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak też dorosłych i seniorów. Mile widziane są wszelkie kulturotwórcze inicjatywy: muzyczne, plastyczne, teatralne itp. Dzięki projektowi lokalni pomysłodawcy i liderzy mają szansę na realizację swoich pomysłów, bo mamy na to środki. Duże imprezy zostały odwołane do końca roku, więc jedyna możliwość, jaka nam pozostaje, to nasze własne, lokalne inicjatywy. Dlatego zachęcam do zgłaszania pomysłów.

Zgłoszone pomysły będą oceniane przez komisję , a najciekawsze uzyskają finansowanie i zielone światło do ich realizacji.

REGULAMIN DK+OgarniaMY-młodych

ZGODA