Finał

 

Kussowicz

 

Witaj wędrowcu, jeżeli czytasz moją wiadomość to znak, że ruszyłeś Q Przygodzie i dotarłeś do końca tej fantastycznej przygody.

Pewnie zastanawiasz się jak to jest możliwe, że tyle osób na przestrzeni lat mogło mnie zobaczyć. ? Otóż ruszyłem w podróż, w mojej rodzinie od pokoleń są podróżnicy w czasie. O tej niezwykłej możliwości dowiedziałem się od swojego ojca. Nie mogłem w to uwierzyć, ale po dokładnych wskazówkach jak mogę wykorzystać tę umiejętność ruszyłem w podróż i tak od czasu do czasu znikam, aby zobaczyć jak świat wyglądał, albo jak będzie wyglądał.

Kiedy zostałem wójtem tej miejscowości, wraz moją żoną przenieśliśmy się na te ziemie. Ucieszyłem się, że będę mógł zobaczyć jak rozwinie się miasto, które mogłem przez nadanie założyć. Ruszyłem więc w podróż i zatrzymywałem się w najważniejszych momentach i miejscach związanych z tym miastem.

Powiem Ci szczerze drogi wędrowcu, że jestem pod wielkim wrażeniem jak szybko rozwinął się na tych terenach handel, edukacja, transport i życie społeczne.

 

Ruszyłeś po moich śladach w taką samą podróż, mogłeś zobaczyć to co ja, odwiedzić te same miejsca i poczuć historię na własnej skórze. Wiem, że na kartę z Twoimi odpowiedziami czekają 4 maja (wtorek) w Bieruńskim Ośrodku Kultury, zanieś ją, a na pewno będziesz nagrodzony.

 

Pierwsze dni maja to dla Was wielkie święta, a wiem, że 2 maja w tym roku jest bardzo ważny dla wszystkich Ślązaków. Cieszę się z Waszej wolności i życzę dalszego rozwoju Bierunia, Śląska i Polski. Do zobaczenia w dalszej podróży.

do góry